NA KITAJSKEM SMO KREPILI POSLOVNE VEZI Z AZIJSKO VELESILO
Močna gospodarska delegacija, med katerimi so bili tudi predstavniki slovenske avtomobilske industrije, so skupaj z direktorico SRIP ACS+ Tanjo Mohorič in ministrom za gospodarstvo Matjažem Hanom obiskali Kitajsko. V Šanghaju so krepili gospodarsko sodelovanje s to azijsko velesilo in se na različnih poslovno-promocijskih dogodkih sestali s predstavniki kitajskih proizvajalcev avtomobilov.
Na poslovno-investicijski konferenci je direktorica SRIP ACS+ Tanja Mohorič s predstavnikom Kitajskega združenja proizvajalcev avtomobilov CAAM podpisala pismo o nameri. Z njim želita naše in kitajsko avtomobilsko združenje vzpostaviti partnerstvo s ciljem učinkovitejše mednarodne izmenjave znanja ter prenosa tehnologij in investicij, s posebnim poudarkom na razvoju in proizvodnji električnih vozil, njihovih sistemov in komponent ter povezanih tehnologij in razvoja znanja.
Pri tem je Mohoričeva poudarila, da je za slovensko avtomobilsko industrijo izjemno pomembno, da v teh turbulentnih časih išče nove priložnosti. Glede na to, da je trenutno glavni trg slovenskih avtomobilskih podjetij Evropa, predvsem Nemčija s 40 odstotki izvoza naše industrije, se dobro zavedamo, da je treba razpršiti tveganja in poiskati nove priložnosti. Prav zaradi tega je Kitajska, ki se uveljavlja v avtomobilski industriji in prihaja tudi v Evropo, tako pomemben partner.
Več o poslovnem obisku na Kitajskem si preberite na spletni strani Vlade RS.
****
Dodatne informacije: SRIP ACS+, Erik Blatnik, 01/ 236 17 35, erik.blatnik@acs-giz.si
_______________________________________________________________________________________________________________
Avtomobilska industrija v Sloveniji prispeva okvirno 10% k bruto družbenemu proizvodu ter več kot 20 % k slovenskemu izvozu, vsi člani SRIP ACS+ pa, vključujoč vsa področja mobilnosti, prispevajo k bruto družbenemu proizvodu več kot 17 %. V slovenski avtomobilski industriji deluje več kot 100 dobaviteljev 1. in 2. nivoja in več kot 600 poddobaviteljev nižjih nivojev dobaviteljske verige. Poleg tega pa več kot 25 % vseh nagrajenih inovacij Gospodarske zbornice Slovenije izhaja iz avtomobilske industrije.